www.historiawag.euwaga równoramienna

Wystawy

W Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy od 5 listopada 2010 r. do 23 stycznia 2011 r. będzie można obejrzeć Zbiory Metrologiczne Aliny i Juliusza Gustowskich. Politechnika Lubelska - wystawa z cyklu historia przemysłu lubelskiego prezentująca fabrykę wag.

Publikacje

Dział publikacje zawiera opis i linki do publikacji umieszczonych w internecie. Ostatnio przeczytane w Przeglądzie Technicznym nr 24 z 2010r " Wagi z Lublina. Autorzy - Krystyna Schabowska, Zdzisław Kwiatkowski


Informacje o stronie i jej autorze


Strona poświęcona tematyce historii miar szczególnie w zakresie ważenia. Od początku powstania tj. od 1999r strona ma charakter niekomercyjny.

historiawag.eu Jestem absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Lubelskiej. Od początku swojej pracy zawodowej związany jestem z lubelskimi firmami wagarskimi. Branżę znam dobrze głównie od strony wag elektronicznych. Jednak z uwagi na fakt, że stare wagi mechaniczne mają swoją "duszę" i ponad wiekową klasę poświęcam im swój czas i umieszczam na stronie informacje, które uzyskałem w internecie, prasie oraz od znajomych miłośników starych wag.
Wiele informacji uzyskałem od kolekcjonerów, którzy posiadają ciekawe zbiory wag, odważników oraz inne materiały historyczne związane z miarami.
Obserwuję wzrost zainteresowania kolekcjami oraz zaangażowanie w ich eksponowanie poprzez organizowane wystaw oraz różne publikacje. Moja strona jest skromnym uzupełnieniem rozwijającego się rynku kolekcjonerów wag i miar. W miarę możliwości czasowych będę poszerzał zakres prezentowanych materiałów głównie pojawią się zdjęcia z kolekcji które osobiście odwiedzę. Zachęcam kolekcjonerów do udostępniania informacji o wystawach, publikacjach związanych z historią miar a w szczególności wag i odważników. Jednocześnie deklaruję rzetelne informowanie o źródłach i osobach które udostępniły prezentowane na stronie materiały. Dziękuję wszystkim którzy udostępnili swoje informacje i mobilizowali mnie do aktualizacji strony. Zdzisław Kwiatkowskihistoriawag.eu

Waga systemu Roberval z oryginalnymi składanymi odważnikami.
Eksponat z mojej kolekcji.

Księgarnia Chrześcijańska księgarnia

Główny Urząd Miar w Warszawie

Urząd administracji rządowej, właściwy w sprawach miar i probiernictwa. Zbiory muzealne GUM

Muzea posiadające zbiory wag i odważników

Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy

Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku

Prywatne kolekcje

Marek Sandecki >- piękny zbiór wag i odważników

Ciekawostki kolekcjonerskie

Waga Rademachera - opis Radosław Skowron

Czy wagi to antyki - opis Jerzy Mikoszewski

© Copyright 2010 Historiawag |  Design by:Zkwiat |

Żadna ze stron nie może być wykorzystywana w celach komercyjnych. Przetwarzanie i publikacja wyłącznie za zgodą autora stron WWW !